Wędkarstwo

Niesamowity film

ŁOWISKA PODLASIA

ZOBACZ  FILM   http://www.youtube.com/watch?v=LotLxwm3NNA&feature=related

CIEKAWOSTKA DLA WĘDKARZY

Łososie wrócą do Wisły? Genetycy pracują nad przywróceniem gatunku

Ekolodzy z międzynarodowej organizacji WWF szukają okazów łososi z Wisły sprzed 50 lat. Chcą zdobyć materiał genetyczny potrzebny do odtworzenia tej populacji, pisze „Dziennik Polski”.

W pierwszej połowie ub. wieku łososie były rybami powszechnie występującymi w polskich rzekach. Ich populacja całkowicie wyginęła na skutek regulacji rzek, zanieczyszczeń i budowy stopni wodnych. Ostatni potwierdzony połów odnotowano w 1952 r. w Skawie.

Od 2006 r. naukowcy prowadzą akcję przywracania tego gatunku do rzek południowej Polski. Na razie się to nie udaje. Badacze chcą więc dokładnie poznać geny ryby, która tu mieszkała. Pozwoli to znaleźć odmianę, która jest najbardziej podobna pod względem genetycznym.

ZRÓDŁO  http://wiadomosci.gazeta.pl

WYSOKA WODA NA RZECE BUG

Na dzień 14 lipca 2011 roku, woda w rzece bug zalała okoliczne drogi i łąki, nie ma  dostępu do rzeki, na wysokości Kiełpińca

CZERWCOWE WĘDKOWANIE

Czerwiec jest miesiącem , gdzie praktycznie możemy łowić wiekszość ryb. Każdy na swój sposób szuka , jak złowić tą dużą rybe. Ale już na samym łowisku popełniamy duże błędy. Zaczne może od zanety.
Dość czesto spotykam, gdzie wedkarze w jedną minute maja zrobioną zanete. Dolewaja taką dużą ilość wody by móć zaraz wrzucic do wody. Bo ważny jest pospiech, ze niby zaraz wezmie. Niestety jest to błędne, taka zanęta wcale nie pracuje, co gorsza ryby wcale do niej nie idą, zanęta jest twarda i po jakim czasie nastepny wedkarz w tym miejscu juz niepołowi. Zawsze wędke można zarzucic z przyneta i poczekac az zanęta wpija całą wode , wtedy przecieramy , dodajemy troszke wody. Zanęta musi byc pulchna. Ma dać sie ładnie „łamać” w rękach.

Jak łowić w czerwcu??? Hm??? Naprawde trudne pytanie. Więc opisze wam, jak ja łowie. przykładem niech bedzie duży zbiornik . W takim zbiorniku strajmy sie raczej szukać ryb gdzies blisko srodka jeziorka. Rzucanie spławikiem w takie miejsca jest czasem prawie niemozliwe i dość czesto niewygodne do obserwacji. Więc dostaje nam metoda gruntowa. Więcej na temat metody gruntowej w temacie : Wędkarstwo gruntowe.

Co do karpi, amurów, linów, leszców z wyborem przynety nie bedziemy miec problemu, najlepszym sposobem na te ryby jest kukurydza+ białe robaki lub rosówka. Możemy też podnęcić ziemniakiem, dodac groch.
Jak zbudować zestaw??
Co do wędki i kołowrotka muszą być w miare solidne. Żyłka 0,25-0,30, koszyczki sa dość ciężkie i żeby nie zerwać zestawu razcej stosowac te grubsz żyłki.
Koszyczek zanetowy.
Ja stosuje spirale zanętowe krótkie, bez zadnych długich rurek.

Szczupak złowiony dzis na naszym jeziorku , jak mnie zapewnia wędkarz szczupaczek został wypuszczony

22 czerwca  2011 r  foto sam se foto zrobił

Szczupak i Okoń z meldunkiem Kiełpińskim,

łowca Zdzisław Krysiak, szczupak złowiony w jeziorze, okoń z rzeki Bug rok  wiosna 2011

———————————————————————————————————————————————

CHCESZ POCZYTAĆ O WYMIARACH

OCHRONNYCH RYB

Myślę że od czasu do czasu warto sobie przypomnieć te wiedzę, poniżej znajdzie linki do stron

http://www.zlocryb.hg.pl/ryby.htm

http://www.pzw.zgora.pl/20,16,,.html

———————————————————————————————————————————————

UWAGA . NA JEZIORACH I BUGU W KIEŁPIŃCU  OBOWIĄZUJE  KARTA WĘDKARSKA PZW.  NIESTETY NA TERNIE WSI NIE MA MOŻLIWOŚCI WYKUPIENIA OPŁATY NA OKRESOWY POŁÓW RYB

Pytanie czy są ryby? na jeziorze kiełpińskim są tylko jak kazde jezioro ma swoje tajemnice, jezioro nie jest wielkie ale za to bardzo głębokie jak na te tereny dochodzi do 10 metrów, w jeziorze biją zródła tak  że woda poniżej 2 metrów jest bardzo zimna. Co do bugu .  Rzeka w okolicach Kiełpińca jest płytka , ale  są głębokie doły przy starych tamach, i w okresie letnim szaleją tam sumy, i wcale nie małe, jest sporo bolenia, ale nie takie łatwe go złowic, jak wiadomo jest bardzo płochliwy.

Co do nocnego łowienia na rzece polecam grube zestawy i na uleje, robaki nie zdają egzaminu bo rzekę  opanowała jak to mówią,, rosyjska ryba” BABKA kto wie co to za plaga to wie, ale zapewniam że na ognisku pieczona bardzo smaczna,

Jeszcze jedno, na terenie wsi i okolic są jeziorka na których nie obowiązuje karta wędkarska, są to jeziorka tak zwane wsiowe, należące do wsi, zapewniam że karasek i szczupaków się  złowi ,,tylko koniec języka za przewodnika gdzie takie jeziorka są, miejscowa ludnośc jest przyjazna i napewno pokierują

UWAGA CO DO PRZYNĘT TO ROBAKÓW CZERWONYCH BRAK , TERENY PIASZCZYSTE, WSKAZANE BIAŁE I PINKA, JEST SKLEP WĘDKARSKI  SIEDEM KILOMETRÓW OD KIEŁPIŃCA, STERDYŃ, I TAM KUPISZ WSZYSTKO

.

prosze wszystkich  wędkarzy o przesyłanie zdjęc z opisem będziemy sie chwalic jakie to ryby w kiełpińcu można złowić

pozdrawiam admin borys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *